
Gemaakt voor uw huis
Prity K1 Optima brengt de warmte van een houtvuur naar uw leefruimte. Deze kachel geeft zijn nuttige warmte af aan de ruimte waarin hij staat en combineert dagelijkse verwarming met de sfeer van echt vuur.
Warmte die bij uw woning past
Het nominale vermogen aan de ruimte is 9,5 kW. Vergelijk dit met de berekende warmtevraag: een goed gekozen kachel biedt comfortabele warmte zonder voortdurend sterk te hoeven worden gesmoord.
De te verwarmen ruimte hangt af van isolatie, plafondhoogte, ramen en de verbinding tussen kamers. Meer kilowatt is niet automatisch beter. Een passend vermogen is belangrijker voor uw wooncomfort.
Wat het rendement in de praktijk betekent
Het opgegeven rendement is 77,8 %. Dit is het aandeel van de brandstofenergie dat onder de opgegeven testomstandigheden in nuttige warmte wordt omgezet. Het helpt vergelijken, maar garandeert geen vaste besparing op uw stookkosten.
De energie-efficiëntieklasse is A. Bekijk deze samen met vermogen en rendement. Het energielabel helpt bij vergelijking, terwijl de juiste dimensionering even belangrijk blijft.
Gebruik het voorgeschreven, goed gedroogde brandhout en houd de aanbevolen brandstoflading en luchtinstellingen aan. Vochtig hout en onjuist stoken kunnen de prestaties verminderen en glas en rookkanaal sterker vervuilen.
Een ontwerp voor dagelijks gebruik
Een vrijstaande kachel vormt een aandachtspunt zonder een volledige haardombouw. Let bij de plaatskeuze op het zicht vanuit uw zithoek, toegang tot de deur en het verloop van de rookgasafvoer.
De toestelafmetingen zijn 390 × 390 × 760 mm (breedte × diepte × hoogte). Hiermee kunt u de plaats in de kamer en de afleverroute beoordelen. Voor de volledige installatie komen vloerbescherming, rookgasafvoer en veiligheidsafstanden erbij.
Plan de installatie voordat u bestelt
De opgegeven diameter van de rookgasaansluiting is Ø130 mm. Dit is een eerste aanknopingspunt; ook vereiste trek, aansluitwijze en lokale regels zijn belangrijk.
Het opgegeven toestelgewicht is 57 kg. Controleer deuren en trappen op de afleverroute en de geschiktheid van vloer en opstelplaats.
Laat schoorsteen, verbrandingslucht, vloerbescherming en voorgeschreven afstanden door een vakbekwame installateur controleren. Alleen de toestelafmetingen bepalen geen veilige plaats. Bewaar de handleiding voor gebruik en onderhoud.
Technische specificaties
| Nominaal vermogen aan de ruimte | 9,5 kW |
|---|---|
| Rendement | 77,8 % |
| Energieklasse | A |
| Diameter rookgasafvoer | Ø130 mm |
| Toestel B × D × H | 390 × 390 × 760 mm |
| Nettogewicht | 57 kg |
| Brandstof | Droog hout, vochtgehalte onder 20% |
| Energie-efficiëntie-index (EEI) | 104 |
| Seizoensgebonden energie-efficiëntie voor ruimteverwarming (η s ) | 69 % |
| Rookgastemperatuur bij nominaal vermogen | 326 °C |
| CO (at 13% O 2 ) | 669 mg/Nm³ |
| PM (bij 13% O 2 ) | 26 mg/Nm³ |
| NOx (bij 13% O₂) | 96 mg/Nm³ |
| OGC (bij 13% O₂) | 20 mg/Nm³ |
| Rookgasmassastroom | 5,5 g/s |
| Minimale schoorsteentrek | 11 Pa |
| Brandstofverbruik | 2,9 kg/h |
| Vuurhaard B × D × H | 314 × 327 × 340 mm |
Fabrikantinformatie en documenten
Fabrikantdocumenten behouden hun oorspronkelijke taal. Raadpleeg de volledige installatie- en gebruiksinstructies.
Technische specificaties
| Nominaal vermogen aan de ruimte | 9,5 kW |
|---|---|
| Rendement | 77,8 % |
| Energieklasse | A |
| Diameter rookgasafvoer | Ø130 mm |
| Toestel B × D × H | 390 × 390 × 760 mm |
| Nettogewicht | 57 kg |
| Brandstof | Droog hout, vochtgehalte onder 20% |
| Energie-efficiëntie-index (EEI) | 104 |
| Seizoensgebonden energie-efficiëntie voor ruimteverwarming (η s ) | 69 % |
| Rookgastemperatuur bij nominaal vermogen | 326 °C |
| CO (at 13% O 2 ) | 669 mg/Nm³ |
| PM (bij 13% O 2 ) | 26 mg/Nm³ |
| NOx (bij 13% O₂) | 96 mg/Nm³ |
| OGC (bij 13% O₂) | 20 mg/Nm³ |
| Rookgasmassastroom | 5,5 g/s |
| Minimale schoorsteentrek | 11 Pa |
| Brandstofverbruik | 2,9 kg/h |
| Vuurhaard B × D × H | 314 × 327 × 340 mm |