
Otthonának készült
A Prity CM fatüzelésű kandallóbetét, kifejezetten erre a célra épített kandallóburkolatba. A kandalló így a helyiség szerves része lesz; a végső megjelenést a beépítés és a burkolat anyagai határozzák meg.
Hasznos meleg, az otthonához igazítva
A helyiség felé leadott névleges teljesítmény 13.5 kW. Ezt az értéket kell összevetni a helyiség számított hőigényével: a jól megválasztott kályha kellemes meleget ad anélkül, hogy folyamatosan vissza kellene fojtani.
Az, hogy egy kályha mekkora teret tud fűteni, a hőszigeteléstől, a belmagasságtól, az ablakoktól és a helyiségek kapcsolódásától függ. A nagyobb kW-érték nem feltétlenül jobb választás. Ha a teljesítményt az otthonához igazítja, olyan kályhát választhat, amely illik az életviteléhez.
Mit jelent a hatásfok a gyakorlatban
A megadott hatásfok 77.7 %. A deklarált vizsgálati feltételek mellett ez a tüzelőanyag energiájának hasznos hővé alakított hányada. Segít a készülékek összehasonlításában, de nem ígér meghatározott megtakarítást a fűtésszámlán.
Az energiahatékonysági osztály A. A teljesítmény- és hatásfokadatokkal együtt értelmezze: az energiacímke az összehasonlítást segíti, az otthonához illő méret azonban ugyanilyen fontos.
A jó eredmény érdekében a kezelési útmutatóban megadott fát használja, megfelelően kiszárítva, és tartsa be az ajánlott tüzelőanyag-mennyiséget és levegőbeállításokat. A nedves fa és a nem megfelelő üzemeltetés csökkentheti a teljesítményt, és jobban szennyezheti az üveget és a füstcsövet.
Kialakítás, amely illik a helyiség használatához
Ez betét, nem pedig kész, szabadon álló kandalló. A burkolathoz megfelelő nem éghető anyagok, szellőzés és a szervizeléshez szükséges hozzáférés kell a gyártó utasításai szerint. A kész burkolat nem része a készülék méreteinek.
A készüléktest mérete 580 × 500 × 720 mm (szélesség × mélység × magasság). Ezek a méretek segítenek felmérni, mennyi helyet foglal a helyiségben, és megtervezni a szállítási útvonalat. A végleges telepítéshez helyet kell hagyni a tűzálló aljzatnak, a füstcsőnek és az előírt biztonsági távolságoknak is.
Tervezze meg a telepítést rendelés előtt
A füstcsőcsatlakozás megadott átmérője Ø150 mm. Ez kiindulópont a kéménnyel való kompatibilitás ellenőrzéséhez; a szükséges huzat, a csatlakoztatás módja és a helyi telepítési előírások is számítanak.
A készülék megadott tömege 87 kg. Ellenőrizze az ajtókon és a lépcsőkön való átjutást a szállítási útvonalon, és győződjön meg arról, hogy a teherviselő padló és a tűzálló aljzat megfelelő.
Szakképzett szerelővel ellenőriztesse a kéményt, az égéslevegő-ellátást, a padlóvédelmet és a gyártó által előírt távolságokat. A készülék méretei önmagukban nem határozzák meg a biztonságos elhelyezést. Őrizze meg a kezelési útmutatót a későbbi használathoz és karbantartáshoz.
Műszaki adatok
| Teljesítmény a helyiség felé | 13.5 kW |
|---|---|
| Hatásfok | 77.7 % |
| Energiaosztály | A |
| Füstcső átmérője | Ø150 mm |
| Befoglaló méretek (Sz × M × Ma) | 580 × 500 × 720 mm |
| Tűztér méretei (Sz × M × Ma) | 474 × 366 × 311 mm |
| Nettó tömeg | 87 kg |
| Tüzelőanyag-fogyasztás | 4.2 kg/h |
| Minimális kéményhuzat | 12.8 Pa |
| Energiahatékonysági mutató (EEI) | 104 |
| Szezonális helyiségfűtési energiahatékonyság (η s ) | 69 % |
| Névleges teljesítmény a helyiség felé | 13.5 kW |
| Füstgázhőmérséklet névleges hőteljesítménynél | 290 °C |
| CO (13% O 2 mellett) | 1229 mg/Nm³ |
| PM (13% O 2 mellett) | 24 mg/Nm³ |
| NOx (13% O 2 mellett) | 90 mg/Nm³ |
| OGC (13% O 2 mellett) | 12 mg/Nm³ |
| Füstgáz-tömegáram | 9.5 g/s |
| Készüléktest Sz × M × Ma | 580 × 500 × 720 mm |
| Tűztér Sz × M × Ma | 474 × 366 × 311 mm |
Gyártói információk és dokumentumok
A gyártói dokumentumok eredeti nyelvükön érhetők el. A beépítéshez és használathoz a teljes telepítési és kezelési útmutatót kövesse.
Műszaki adatok
| Teljesítmény a helyiség felé | 13.5 kW |
|---|---|
| Hatásfok | 77.7 % |
| Energiaosztály | A |
| Füstcső átmérője | Ø150 mm |
| Befoglaló méretek (Sz × M × Ma) | 580 × 500 × 720 mm |
| Tűztér méretei (Sz × M × Ma) | 474 × 366 × 311 mm |
| Nettó tömeg | 87 kg |
| Tüzelőanyag-fogyasztás | 4.2 kg/h |
| Minimális kéményhuzat | 12.8 Pa |
| Energiahatékonysági mutató (EEI) | 104 |
| Szezonális helyiségfűtési energiahatékonyság (η s ) | 69 % |
| Névleges teljesítmény a helyiség felé | 13.5 kW |
| Füstgázhőmérséklet névleges hőteljesítménynél | 290 °C |
| CO (13% O 2 mellett) | 1229 mg/Nm³ |
| PM (13% O 2 mellett) | 24 mg/Nm³ |
| NOx (13% O 2 mellett) | 90 mg/Nm³ |
| OGC (13% O 2 mellett) | 12 mg/Nm³ |
| Füstgáz-tömegáram | 9.5 g/s |
| Készüléktest Sz × M × Ma | 580 × 500 × 720 mm |
| Tűztér Sz × M × Ma | 474 × 366 × 311 mm |