
Otthonának készült
A Prity 1P34 a főzést és a helyiségfűtést egyetlen fatüzelésű készülékben egyesíti. Használja a főzőlapot és a sütőt, miközben a tűz a konyhát is melegíti — vonzó választás azoknak, akik szeretik a fával való főzés kézzel irányított ritmusát.
Hasznos meleg, az otthonához igazítva
A helyiség felé leadott névleges teljesítmény 10.1 kW. Ezt az értéket kell összevetni a helyiség számított hőigényével: a jól megválasztott kályha kellemes meleget ad anélkül, hogy folyamatosan vissza kellene fojtani.
Az, hogy egy kályha mekkora teret tud fűteni, a hőszigeteléstől, a belmagasságtól, az ablakoktól és a helyiségek kapcsolódásától függ. A nagyobb kW-érték nem feltétlenül jobb választás. Ha a teljesítményt az otthonához igazítja, olyan kályhát választhat, amely illik az életviteléhez.
Mit jelent a hatásfok a gyakorlatban
A megadott hatásfok 77.1 %. A deklarált vizsgálati feltételek mellett ez a tüzelőanyag energiájának hasznos hővé alakított hányada. Segít a készülékek összehasonlításában, de nem ígér meghatározott megtakarítást a fűtésszámlán.
Az energiahatékonysági osztály A. A teljesítmény- és hatásfokadatokkal együtt értelmezze: az energiacímke az összehasonlítást segíti, az otthonához illő méret azonban ugyanilyen fontos.
A jó eredmény érdekében a kezelési útmutatóban megadott fát használja, megfelelően kiszárítva, és tartsa be az ajánlott tüzelőanyag-mennyiséget és levegőbeállításokat. A nedves fa és a nem megfelelő üzemeltetés csökkentheti a teljesítményt, és jobban szennyezheti az üveget és a füstcsövet.
Kialakítás, amely illik a helyiség használatához
A fatüzelésű tűzhely több odafigyelést igénylő főzési stílust kíván. A hő a tűzzel és a tüzelőanyag mennyiségével változik, így a főzést a tűz táplálásával és az étel figyelésével irányítja. Ez más élmény, mint egy elektromosan szabályozott sütő.
A készüléktest mérete 750 × 450 × 800 mm (szélesség × mélység × magasság). Ezek a méretek segítenek felmérni, mennyi helyet foglal a helyiségben, és megtervezni a szállítási útvonalat. A végleges telepítéshez helyet kell hagyni a tűzálló aljzatnak, a füstcsőnek és az előírt biztonsági távolságoknak is.
A sütő mérete 345 × 380 × 200 mm (szélesség × mélység × magasság). Ha ezeket a méreteket összeveti a szokásos tepsijeivel és edényeivel, könnyen eldöntheti, megfelel-e Önnek a sütőtér.
Válassza a terének megfelelő változatot
Ha a termék szín, főzőlap vagy bal/jobb oldali elrendezés közül kínál választást, rendelés előtt ellenőrizze a kiválasztott változatot. A füstcsőcsonk helyzete, az ajtó hozzáférhetősége és a konyha elrendezése legyen összhangban; ha segítségre van szüksége a lehetőségek összehasonlításában, forduljon hozzánk.
Tervezze meg a telepítést rendelés előtt
A füstcsőcsatlakozás megadott átmérője Ø130 mm. Ez kiindulópont a kéménnyel való kompatibilitás ellenőrzéséhez; a szükséges huzat, a csatlakoztatás módja és a helyi telepítési előírások is számítanak.
A készülék megadott tömege 70 kg. Ellenőrizze az ajtókon és a lépcsőkön való átjutást a szállítási útvonalon, és győződjön meg arról, hogy a teherviselő padló és a tűzálló aljzat megfelelő.
Szakképzett szerelővel ellenőriztesse a kéményt, az égéslevegő-ellátást, a padlóvédelmet és a gyártó által előírt távolságokat. A készülék méretei önmagukban nem határozzák meg a biztonságos elhelyezést. Őrizze meg a kezelési útmutatót a későbbi használathoz és karbantartáshoz.
Műszaki adatok
| Névleges teljesítmény a helyiség felé | 10.1 kW |
|---|---|
| Hatásfok | 77.1 % |
| Energiaosztály | A |
| Füstcső átmérője | Ø130 mm |
| Készüléktest Sz × M × Ma | 750 × 450 × 800 mm |
| Sütő Sz × M × Ma | 345 × 380 × 200 mm |
| Nettó tömeg | 70 kg |
| Tüzelőanyag | Száraz fa, 20% alatti nedvességtartalommal |
| Energiahatékonysági mutató (EEI) | 103 |
| Szezonális helyiségfűtési energiahatékonyság (η s ) | 68 % |
| Füstgázhőmérséklet névleges hőteljesítménynél | 216 °C |
| CO (13% O 2 mellett) | 1368 mg/Nm³ |
| PM (13% O 2 mellett) | 30 mg/Nm³ |
| NOx (13% O 2 mellett) | 109 mg/Nm³ |
| OGC (13% O 2 mellett) | 27 mg/Nm³ |
| Füstgáz-tömegáram | 13.5 g/s |
| Minimális kéményhuzat | 10.3 Pa |
| Tüzelőanyag-fogyasztás | 3.2 kg/h |
| Tűztér Sz × M × Ma | 200 × 344 × 275 mm |
Gyártói információk és dokumentumok
A gyártói dokumentumok eredeti nyelvükön érhetők el. A beépítéshez és használathoz a teljes telepítési és kezelési útmutatót kövesse.
Műszaki adatok
| Névleges teljesítmény a helyiség felé | 10.1 kW |
|---|---|
| Hatásfok | 77.1 % |
| Energiaosztály | A |
| Füstcső átmérője | Ø130 mm |
| Készüléktest Sz × M × Ma | 750 × 450 × 800 mm |
| Sütő Sz × M × Ma | 345 × 380 × 200 mm |
| Nettó tömeg | 70 kg |
| Tüzelőanyag | Száraz fa, 20% alatti nedvességtartalommal |
| Energiahatékonysági mutató (EEI) | 103 |
| Szezonális helyiségfűtési energiahatékonyság (η s ) | 68 % |
| Füstgázhőmérséklet névleges hőteljesítménynél | 216 °C |
| CO (13% O 2 mellett) | 1368 mg/Nm³ |
| PM (13% O 2 mellett) | 30 mg/Nm³ |
| NOx (13% O 2 mellett) | 109 mg/Nm³ |
| OGC (13% O 2 mellett) | 27 mg/Nm³ |
| Füstgáz-tömegáram | 13.5 g/s |
| Minimális kéményhuzat | 10.3 Pa |
| Tüzelőanyag-fogyasztás | 3.2 kg/h |
| Tűztér Sz × M × Ma | 200 × 344 × 275 mm |